Tokat Otostop Noktaları

Tokatın Üç giriş-çıkışı vardır. A,B,C gibi düşünürsek. A Noktasi ile B noktasını bağlayan bir çevre yolu var. A noktası:Tokat-Turhal yoludur. Tokattan çıktığınızda 1-)Tokat-turhal-zile-çekerek-ankara 2-)tokat-turhal-aydınca-amasya (9KM kala tek gidis tek dönüş mecitözü yolu vardır. İşlektir.)-mecitözü-çorum-ankara
3-tokat-turhal-amasya-merzifon-OSMANCIK istanbul.(osmancik istanbul arası eğer kayseriden gitmiyorsa TIRların güzergahıdır.)
4-)tokat-turhal-amasya-suluova-havza-ladik-samsun (bu yolda karadeniz turu yapmak için sahil şeridine çıkan ideal yollardandır).
Tokatın içinden 101 Numaralı Üniversite Otobüsüne binip kampüsün altındaki köprü ideal bir nokta.
B Noktası
Tokat-çamlıbel-yıldızeli-sivas güzergahıdır işlektir. Yıldızelinden sivas-ankara hattına çıkarsınız çift şerit yol işlektir ama çok uzatır. Tokat-sivas arası daha sonra malatya-ankara-erzincan-kayseri gibi illere giderkenki yol güzergahıdır.
Tokatın içinden 1/A işeri yazan (tüm otobüslerin duragı bu yönde arada sadece 400-500metre var) Çevre yolu ile durağın kesiştigi yol otostop için ideal bir nokta.
C Noktası
Tokat-Niksar
1-)Niksara 10KM kala dönekse keskin virajıno döndükten sonra erbaa yol ayrımı vardır. Erbaa-taşova-amasya gibi devam etmektedir. Samsuna gidecekseniz bu yoldan gitmeyelim. Böyle bir yanılgı vardır. Bu yol Tırcıların İstambul yoludur. Tırcılar için işlek olabilir.
2-)Tokat-Niksar-Akkuş-ünye-ordu 
Ordu için kestirme yol. Tırcılar için işlektir ama akkuş yolu virajlı ve engebelidir dikkat gerektirir.
3-)Tokat-Niksar-Reşadiye 
Bu yolda erzincan erzurum yolu için kestirmedir.
Otobüslerin güzergahı burasıdır. 
Tokatın içinden 11/TOKİ yazan otobüse bindiğinizde tokat uzunburun mevki galericiler sitesini geçin emniyete ait lojman vs genis bir yer var oranin önü o yol için ideal bir nokta. 

Bu sefer ki Tokat yollarını anlatan ve desteklerini sunan “Dolmuşçulara SELAM Otostoba DEVAM” adlı facebook grubun admini tarafından yazıldı. Teşekkürler.

Sayfaya ulaşmak için: https://www.facebook.com/GopOtostopcular?fref=ts

Exit mobile version