Elazığ Otostop Noktaları

Batı (Malatya, Sivas, Ankara İstikameti)

Baskil, Kale, Malatya, Sivas, Ankara yönüne gitmek için Malatya Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için Hilalkent ve Demirtaş otobüs ve dolmuşlarına binebilir ve bu otobüslerin Malatya Yolu üzerinde sizi bıraktığı en son noktadan itibaren otostopa başlayabilirsiniz.

Baskil yönüne gideceklerin Hilalkent’ten hemen sonraki Baskil ayrımına dikkat etmeleri gerekmektedir. Sivas yönü içinse aslında Keban Yolu bir miktar kısa olsa da burada Keban sonrasının pek de yoğun bir trafik içermemesi dolayısıyla Malatya-Hekimhan üzeri güzergahı öneriyoryz.
Doğu (Tunceli, Bingöl, Van İstikameti)

Kovancılar, Tunceli, Karakoçan, Bingöl, Van yönüne gitmek için Bingöl Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için Kızılay-Gümüşkavak otobüs ve dolmuşlarına binebilir ve araçların son durağı olan Gümüşkavak Mahallesi’nde inip Bingöl Yolu girişinde inerek otostopa başlayabilirsiniz.
Kuzeybatı (Keban İstikameti)

Keban, Arapgir yönüne gitmek için Keban Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için Polis Okulu, Cumhuriyet Mahallesi yönüne giden otobüs ve dolmuşlara binerek biraz ilerleyip otostopa başlayabileceğiniz gibi Üniversite önü, Çayda Çıra Kavşağı’ndan da 1 km’lik yürüyüşle şehir dışına çıkmış olup otostopa başlayabilirsiniz. Ayrıca Şahinkaya, ve özellikle Cip, Pelte, Poyraz otobüslerini kullanarak Keban Yolu’nun ilerleyen kesimlerine ulaşabilir ve buralardan otostopa başlayabilirsiniz.
Güney (Diyarbakır İstikameti)

Sivrice, Maden, Diyarbakır yönüne gitmek için Diyarbakır Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için Kızılay-Gümüşkavak otobüs ve dolmuşlarına binebilir ve araçların son durağı olan Gümüşkavak Mahallesi’nde inip Diyarbakır Yolu girişinde inerek otostopa başlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*