Çankırı Otostop Noktaları

Güney (Ankara, Kırıkkale İstikameti)

Kalecik, Akyurt, Ankara, Kırıkkale istikametine gitmek için Ankara Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için Küçük Sanayi, Kredi Yurtlar Kurumu yönüne giden halk otobüslerine binebilir ve araçların sizi bırakacağı en son nokta olan, Ankara Yolu’nun ilerleyen kesimlerinden itibaren otostopa başlayabilirsiniz.
Kuzey (Kastamonu, İstanbul İstikameti)

Korgun, Ilgaz, Çerkeş, Kastamonu, İstanbul yönüne gitmek için Kastamonu Yolu’na çıkmanız gerekir. Bunun için Kırkevler, Kenbağ, Tarım Meslek Lisesi yönüne giden özel halk otobüslerine binebilir ve Kırkevler mevkisini geçtikten itibaren istediğiniz noktadan otostopa başlayabilirsiniz. Ancak Kenbağ ve Tarım Meslek Lisesi mevkisinde özel halk otobüslerinin u dönüşü yaptığı nokta çok daha şehir dışında ve uygun olduğundan buraya kadar ilerlemenizde fayda vardır.
Kuzeydoğu (Yapraklı İstikameti)

Yapraklı yönüne gitmek için Yapraklı Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için MKE, Edebiyat Fakültesi yönüne giden özel halk otobüslerini kullanabilir ve fakülte önünden itibaren otostopa başlayabilirsiniz.
Güneybatı (Eldivan İstikameti)

Eldivan, Şabanözü yönüne gitmek için Eldivan Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için Güney istikametine ilişkin yönergelere uymanız ve Küçük Sanayi mevkisinde yer alan Eldivan ayrımında inerek buradan otostopa başlamanız gerekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*