Amasya Otostop Noktaları

Kuzeybatı (Samsun, İstanbul İstikameti)

Suluova, Merzifon, Samsun, İstanbul istikametine gitmek için Amasya Çevreyolu’na çıkmanız gerekir. Bunun için çevreyolu yönüne giden halk otobüslerine binip Alparslan Türkeş Bulvarı’na (Amasya Çevreyolu) ulaşabileceğiniz gibi merkezden 1 km yürüyerek de aynı noktaya ulaşabilir ve doğrudan otostopa başlayabilirsiniz.
Kuzeydoğu (Erzincan İstikameti)

Reşadiye, Suşehri, Erzincan, Erzurum yönüne gidecekseniz Amasya Çevreyolu’na çıkmanız gerekir. Bunun için otogar yönüne giden özel halk otobüslerie binip Alparslan Türkeş Bulvarı’nın (Amasya Çevreyolu) otogar kesimine ulaşabileceğiniz gibi merkezden 1,5 km yürüyerek de aynı noktaya ulaşabilir ve doğrudan otostopa başlayabilirsiniz.
Güneybatı (Çorum, Ankara İstikameti)

Mecitözü, Çorum, Ankara yönüne gidecekseniz Tokat Yolu’na çıkmanız gerekir. Bunun için Helvacı, Cezaevi yönüne giden özel halk otobüslerine binebilir ve şehrin bitiminden itibaren otostopa başlayabilirsiniz.

Çorum-Ankara yönü, Tokat Yolu’nun 9. km’sinden ayrılacaktır.
Kuzeybatı (Tokat, Sivas İstikameti)

Ezinepazarı, Turhal, Tokat, Sivas yönüne gidecekseniz Tokat Yolu’na çıkmanız gerekir. Bunun için Helvacı, Cezaevi yönüne giden özel halk otobüslerine binebilir ve şehrin bitiminden itibaren otostopa başlayabilirsiniz.

1 yorum

 1. “Tokat”
  Tokatın Üç giriş-çıkışı vardır. A,B,C gibi düşünürsek. A Noktasi ile B noktasını bağlayan bir çevre yolu var. A noktası:Tokat-Turhal yoludur. Tokattan çıktığınızda 1-)Tokat-turhal-zile-çekerek-ankara 2-)tokat-turhal-aydınca-amasya (9KM kala tek gidis tek dönüş mecitözü yolu vardır. İşlektir.)-mecitözü-çorum-ankara
  3-tokat-turhal-amasya-merzifon-OSMANCIK istanbul.(osmancik istanbul arası eğer kayseriden gitmiyorsa TIRların güzergahıdır.)
  4-)tokat-turhal-amasya-suluova-havza-ladik-samsun (bu yolda karadeniz turu yapmak için sahil şeridine çıkan ideal yollardandır).
  Tokatın içinden 101 Numaralı Üniversite Otobüsüne binip kampüsün altındaki köprü ideal bir nokta.
  B Noktası
  Tokat-çamlıbel-yıldızeli-sivas güzergahıdır işlektir. Yıldızelinden sivas-ankara hattına çıkarsınız çift şerit yol işlektir ama çok uzatır. Tokat-sivas arası daha sonra malatya-ankara-erzincan-kayseri gibi illere giderkenki yol güzergahıdır.
  Tokatın içinden 1/A işeri yazan (tüm otobüslerin duragı bu yönde arada sadece 400-500metre var) Çevre yolu ile durağın kesiştigi yol otostop için ideal bir nokta.
  C Noktası
  Tokat-Niksar
  1-)Niksara 10KM kala dönekse keskin virajıno döndükten sonra erbaa yol ayrımı vardır. Erbaa-taşova-amasya gibi devam etmektedir. Samsuna gidecekseniz bu yoldan gitmeyelim. Böyle bir yanılgı vardır. Bu yol Tırcıların İstambul yoludur. Tırcılar için işlek olabilir.
  2-)Tokat-Niksar-Akkuş-ünye-ordu
  Ordu için kestirme yol. Tırcılar için işlektir ama akkuş yolu virajlı ve engebelidir dikkat gerektirir.
  3-)Tokat-Niksar-Reşadiye
  Bu yolda erzincan erzurum yolu için kestirmedir.
  Otobüslerin güzergahı burasıdır.
  Tokatın içinden 11/TOKİ yazan otobüse bindiğinizde tokat uzunburun mevki galericiler sitesini geçin emniyete ait lojman vs genis bir yer var oranin önü o yol için ideal bir nokta.

  Hepsi şahsım tarafından denendi. Dolmuşçulara selam otostoba devam sayfasına beklerim.
  Taha Burak Karacabey

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*