Aksaray Otostop Noktaları

Otostop Noktaları
Kuzeybatı (Ankara İstikameti)

Şereflikoçhisar, Ankara yönüne gitmek için Ankara Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için merkezden 1,5 km yürüyerek Ağaçlı Tesisleri kavşağına varabileceğiniz gibi Sanayi Sitesi yönüne giden dolmuşları da kullanabilirsiniz. Ağaçlı Tesisleri’ni biraz geçtikten sonra otostopa başlayabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Topakkaya dolmuşlarına da binerek Ankara Yolu üzerinde dilediğiniz noktadan itibaren otostopa başlayabilirsiniz
Doğu (Nevşehir, Kayseri İstikameti)

Nevşehir, Kayseri yönüne gitmek için Kayseri Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için Zafer Mahallesi ya da Toki yönüne giden özel halk otobüslerini kullanarak Nevşehir Yolu üzerinde inerek otostopa başlayabilirsiniz.
Güney (Niğde, Adana İstikameti)

Niğde, Adana yönüne gitmek için Adana Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için otogar yönüne giden özel halk otobüslerini kullanabilir ve otogardan 250 metre yürüyerek Konya-Adana kavşağından itibaren otostopa başlayabilirsiniz. Kampüs otobüslerineyse kesinlikle binilmemelidir, kampüs otobüsleri arka kapıyı kullanmış olduğundan bu otobüslerle genel olarak Adana Yolu’na çıkılamamaktadır.
Batı (Konya İstikameti)

Konya yönüne gitmek için Konya Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için otogar yönüne giden özel halk otobüslerini kullanabilir ve otogardan 250 metre yürüyerek Konya-Adana kavşağından itibaren otostopa başlayabilirsiniz.
Kuzeydoğu (Kırşehir İstikameti)

Ortaköy, Kırşehir yönüne gitmek için Kırşehir Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için kuzeybatı yönüne ilişkin talimatları uygulayarak Ankara Yolu’nun 15. km’sindeki Kırşehir Yolu ayrımından otostopa devam edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*