Ağrı Otostop Noktaları

Doğu (Doğubayazıt, Iğdır İstikameti)

Diyadin, Doğubayazıt, Iğdır istikametine gitmek için Ağrı Çevreyolu’na çıkmanız gerekir. Bunun için merkezden 1 km yürüyerek çevreyoluna varabilirsiniz. Ağrı Çevreyolu şehir merkezinin 1 km dışından geçen ve şehirlerarası trafiğin aktığı önemli bir yoldur. Bu yol üzerindeki her noktadan otostop çekebilirsiniz.
Batı (Erzurum, Ankara, Kars İstikameti)

Eleşkirt, Horasan, Erzurum, Erzincan, Ankara, Kars yönüne gitmek için Ağrı Çevreyolu’na çıkmanız gerekir. Bunun için merkezden 1 km yürüyerek çevreyoluna varabilirsiniz. Ağrı Çevreyolu şehir merkezinin 1 km dışından geçen ve şehirlerarası trafiğin aktığı önemli bir yoldur. Bu yol üzerindeki her noktadan otostop çekebilirsiniz. Ayrıca merkezden Batıkent-İbrahim Çeçen Üniversitesi mevkisine giden otobüs ve dolmuşlara binerek de Erzurum Yolu’nun ilerki kesimlerinden de otostopa başlayabilirsiniz.
Güney (Diyarbakır, Van İstikameti)

Patnos, Erciş, Diyarbakır, Van istikametine gidecekseniz Patnos Yolu’na çıkmanız gerekir. Bunun için merkezden 1 km yürüyebilir ve Ağrı Çevreyolu üzerindeki Patnos Yolu kavşağına varabilirsiniz. Kavşak girişinden itibaren otostopa başlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*