Adıyaman Otostop Noktaları

Batı ( Kahramanmaraş, Ankara, Adana İstikameti)

Gölbaşı, Kahramanmaraş, Ankara, Adana istikametine gitmek için Kahramanmaraş Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için Kolej halk otobüslerine binerek otobüslerin son durağından itibaren otostopa başlayabilirsiniz.
Güneydoğu (Şanlıurfa, Diyarbakır İstikameti)

Bozova, Şanlıurfa, Diyarbakır istikametine gitmek için Batı yönüne ilişkin yönergeleri uygulamanız gerekmektedir. Özelevler beldesini geçtikten sonraki Şanlıurfa ayrımında inerek otostopa devam edebilirsiniz.

Diyarbakır yönü aslında Kahta, Diyarbakır Feribot İskelesi yönünden gitse de bu kısımda hem araç yoğunluğunun oldukça düşük hem de feribot geçişinin sınırlı olması nedeniyle Diyarbakır gidişlerinde bu istikameti öneriyoruz.
Güney (Gaziantep İstikameti)

Besni, Gaziantep yönüne gitmek için Batı istikametine ilişkin yönergeleri uygulamanız gerekmektedir. Besni-Gaziantep Yolu Şambayat’ı geçtikten sonra ayrılacaktır.
Kuzey ( Malatya İstikameti)

Malatya yönüne gitmek için Batı yönüne ilişkin yönergeleri uygulamanız gerekmektedir. Malatya’ya gidecekler Gölbaşı’ndan ayrılacaktır. Aslında Malatya Yolu Çelikhan ilçesinden geçmektedir. Hatta bir de dağ yolu bulunmaktadır. Ancak bu yolun otostop için oldukça elverişsiz olması dolayısıyla batı yönüne ilişkin yönergeleri belirtmiş bulunuyoruz.
Doğu (Kahta, Diyarbakır Feribot İskelesi İstikameti)

Kahta, Diyarbakır Feribot İskelesi, Siverek İstikametine gitmek için Kahta Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Merkezden geçen Ziyaret dolmuşlarına binerek dolmuşların son durağında inebilir ve tam da şehrin bittiği o noktada otostopa başlayabilirsiniz.

Adıyaman’ın doğusu yollar açısından pek gelişmiş değildir, Kahta sonrasında yollar bomboş ve işleyen araç sayısı çok azdr. Her ne kadar baraj üzerine Nissibi Köprüsü yapılacak olsa da şu anda Kahta-Siverek ulaşımı feribotla sağlanmaktadır. Adıyaman’dan Siverek-Diyarbakır yönüne bu şekilde geçmek pek zahmetli olacağından Güneydoğu istikametine ilişkin yönergeleri uygulayıp ulaşımınızı Bozova-Şanlıurfa istikameti üzerinden sağlamakta büyük yarar vardır. Nissibi Köprüsü tamamlanarak ulaşıma açıldığı gün Diyarbakır istikametini Kahta’dan belirtmek dileğiyle…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*