Zonguldak Otostop Noktaları

Güney (Ankara, Karabük İstikameti)

Devrek, Çaycuma, Bolu, Ankara, Karabük istikametine gitmek için Ankara Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için Asma, Gökgöl yönüne giden dolmuşlarını kullanabilir ve Ankara Yolu’nda Asma Mahallesi girişinden itibaren otostopa başlayabilirsiniz. Ankara Yolu, Çaycuma ayrımına kadar vadi içerisinde ilerlediğinden genelde tek şerittir ve etrafı oldukça dardır, bu nedenle Çaycuma ayrımına kadar tek araçla gitmenizde büyük yarar vardır.

Çaycuma, Bartın istikameti 35. km’de, Karabük istikametiyse Çaycuma ayrımını geçtikten hemen sonra ayrılacaktır. Her ne kadar Bartın için Doğu yönüne ilişkin talimatlar geçerli olsa da önerimiz gerektiği takdirde Ankara Yolu’nu kullanıp Çaycuma üzerinden Bartın’a ulaşmanızdır. Çünkü Ankara Yolu daha işlektir ve mesafe uzasa da süre kazancı sağlayacaktır.

Batı (Ereğli, İstanbul İstikameti)

Ereğli, Akçakoca, Düzce, İstanbul istikametine gitmek için Ereğli Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için Kozlu’ya giden toplu taşıma araçlarını kullanabilir ve Kozlu girişinde inerek hemen orada yer alan Ereğli Yolu başlangıcından itibaren otostopa başlayabilirsiniz.

Doğu (Bartın İstikameti)

Hisarönü, Bartın yönüne gitmek için Bartın Yolu’na çıkmanız gerekmektedir. Bunun için Kilimli yönüne giden toplu taşıma araçlarını kullanarak Kilimli çıkışından itibaren otostopa başlayabilirsiniz. Ancak aslolarak Çatalağzı, Muslu yönüne giden toplu taşım araçlarını kullanmanız ve Çatalağzı’ndan itibaren otostopa başlamanız yerleşim birimleri dışına çıkabilmeniz açısından daha yararlı olacaktır.

Ayrıca gerektiği takdirde Güney istikametine ilişkin talimatları uygulayarak Ankara Yolu üzerinden Bartın’a da gidebilirsiniz.

1 yorum

  1. Merhabalar bir Zonguldaklı olarak doğu yönünden Bartın istikametine otostopla gitmenin pek mümkün olmayacağını belirtmek isterim. Yol çok tehlikeli ve kaza ihtimali çok yüksek olduğundan sadece Filyos a gidecek olanlar o yolu kullanıyor. Geri kalanlar yani Çaycuma ve Bartın istikametine gidecek olanlar güney yönünü yani Ankara istikametini kullanıyorlar. Otostop çekecek olanların buna dikkat etmesini tavsiye ederim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*