Adana-Mardin-Batman

Ankara’dan Adana’ya gelirken ki araçta çektiğimiz fotoğraf, bu arada geldiğimiz araç otostop yaptığım kişi akrabam çıktı 😀IMG_0705

Adanadan bizi tıra alan Abdulgani dayıyla yaptığımız yolculuk harika geçti. Dayımızın yaşamı türk sinemasında çekilen filmlerden hiç bir farkı yok, anlattığına göre babasının bi arazi yüzünden 3 kişiyi öldürmüş ve aradan geçen zamandan sonra kan davalısı olduğu bu ailenin kızına aşık olan dayımız, bu kızla evlenmek için çok zorluklar çekmiş ve uzun zaman boyunca çalışmak zorunda kalmış ve en sonunda bu kızla evlenerek mutluluğa erişiyor ve 5 çocuğu oluyor. Hiç filmlerdeki gibi kötü sonla bitmiyor ve mutluluğu bu kadınla yaşayarak yaşamını geçirmiş. Yüzlere yakın hikaye anlattı ve bu hikayeleri en kısa zamanda yazacağım.

İsrail ve almanyadan gelen arkadaşlarla Seyr-i Merdin Cafenin terasında çektiğimiz bir kaç fotoğraf.

Mardinde sokaklarında geçerken bir kapıdan içeri bakarken kadın gördü ve evine davet etti, güzel bir kahve ve sohbetiyle moral verdi.

Midyattan gelirken arabasına alan Hacı Latif amcamız Batmanın en lüks mekanına götürerek yemek ısmarladı ve engin ticari bilgilerini bana aktararak geleceğimi yönlendirmede yardımcı oldu.

Exit mobile version